Praktyki towarzyszące nauce Lomi Lomi Bodywork: FLYING

„Każdy krok to wyrazisty taniec istnienia”

Aga Rybak

Taniec i ruch to jedne z fundamentalnych narzędzi praktyki towarzyszące nauce LOMI LOMI BODYWORK.

Poprzez angażowanie ciała, uczymy się nadawać ruchowi właściwy kierunek, bawić dynamiką i odkrywać różnorodność ruchów. W tej podróży odkrywamy, co nas porusza, co nas inspiruje i wzmacnia, ale także to, co jest w nas zatrzymane. Ruch staje się kluczem do zrozumienia siebie w całości, ujawniając siłę kreacji, jaką jesteśmy. Poszukujemy poprzez niego wewnętrznej komunikacji aby ciało stało się przyjaznym domem dla nas samych. Domem, w którym bywa różnie, ale kiedy go poznajemy możemy zobaczyć wiele jego części jako istotnych dla naszego systemu, a to pozwala utrzymać żywy dialog.

Flying with friends, Hawaje 2024

W praktyce Lomi, ruch prowadzi do tańca, a ciało wyrażone w tańcu prowadzi do FLYING – medytacji w ruchu, odżywiającej pole naszego serca, a później kiedy praktykujemy przy stole – serca osoby doświadczającej Lomi.

Flying jest wyrazem niekończącego się ruchu, łączącego kierunki; symbolicznej przyszłości- niewidocznej dla oczu, z przeszłością zapisaną w pamięci ciała, aby nas sprowadzić i osadzić w teraźniejszości. Ma klarowny, prosty, cykliczny i powtarzalny gest.

Praktyka FLYING przestaje być tylko fizycznym doświadczeniem, a staje się głębokim dialogiem, bez słów, opartym na kontakcie, słuchaniu, pierwszym kroku, dotyku i oddechu. Otwiera przestrzeń do ruchu- tańca oferując unikalne doświadczenie przepływu życiowej energii.

Ruch jest wszędzie i nieprzerwanie obecny. Jest fundamentalną podstawą życia, pulsującą energią, która nadaje istnieniu dynamikę i znaczenie. W świecie przyrody, od migotania liści na drzewach po taniec fal na powierzchni oceanów, wszystko jest w stanie nieustannego ruchu. Nawet pozornie nieruchome góry ewoluują w procesie tektoniki płyt, ukazując, że ruch to siła, która kształtuje naszą planetę.

Flying a state of mind

W ciele ludzkim, każde bicie serca, każdy oddech, to nieustanny ruch utrzymujący nasze życie. Ruch mięśni, krążenie krwi, przepływ impulsów nerwowych – wszystkie te procesy są esencją naszej egzystencji. Nawet na poziomie mikroskopowym, komórki w naszym organizmie dynamicznie migrują, wymieniając informacje i energię.

Społeczeństwa również ewoluują poprzez ruch. Ludzie podróżują, wymieniają idee, nawiązują relacje.

Cały wszechświat jest w stanie nieustannego ruchu. Gwiazdy i galaktyki poruszają się w przestrzeni, a cały kosmos rozwija się i ewoluuje. Ruch to nie tylko fizyczna aktywność, ale także metafora zmian, rozwoju i życiowego podróżowania.

W tych dynamicznych tańcach wszechświata, nasze ciała, jak struny niewidzialnej harfy, rezonują z ruchem życia, tworząc piękną symfonię bytu. Taką symfonię tworzymy w LOMI poprzez indywidualną mową naszego ciała, ducha, serca, dłoni i tego, kim – jako ludzie – jesteśmy. W ten sposób osiągamy przepływ.

Ściskam Aga.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *