LOMI

POZIOM TERAPEUTYCZNY

Trening pogłębiający dla praktyków/praktyczek Lomi Lomi Bodywork

bodywork_center_logo11

lomi - POZIOM TERAPEUTYCZNY

W Lomi Lomi Bodywork na początku rozwijamy umiejętność towarzyszenia innym osobom poprzez dotyk. Budzimy w tym celu swoją wrażliwość, czucie i uważność, aby przejść przez wszystkie detale techniki. Zanim swobodnie poczujemy się w tańcu wokół stołu, niezbędny jest jednak odpowiedni czas.

W czasie treningu Lomi – poziom terapeutyczny wychodzimy poza podstawowe zagadnienia związane z Lomi Lomi Bodywork. Uczymy się budować terapeutyczną więź z masowaną osobą – tak, aby zaoferować jej pełne szacunku, wartościowe wsparcie. Zdobywamy też wiedzę oraz umiejętności, aby zatroszczyć się także (a może i przede wszystkim) o samych siebie.

Nie zabraknie też tematów związanych z pracą, które możemy odbierać jako trudne – np. uwolnień historii zapisanych w ciele u klientów/klientek. Dowiemy się, co jako terapeuci/terapeutki Lomi Lomi Bodywork możemy zrobić, aby osoby w naszych dłoniach czuły się bezpiecznie, a my – stabilnie.

“Kiedy rozwijamy nasze zdolności i kompetencje poszerza się nasze rozumienie tego co dotykamy, a to daje więcej pewności i możliwości w pracy z innymi. Zdobywanie nowych sposobów patrzenia na człowieka rozwija nie tylko nasz profesjonalizm, ale również odświeża i daje dużo pokarmu dla rozwijania własnej pasji i twórczego potencjału. Dlatego cieszę się, że kurs o którym już dawno Wam mówiłam  zagości w  repertuarze kursu  dla absolwentów Lomi Lomi.”

Aga Rybak

Głównymi celami treningu są:

  • budowanie bezpiecznej i zaangażowanej (a jednocześnie nieinwazyjnej) obecności, która jest sprzyjająca dla Ciebie i klienta/klientki,
  • rozwijanie umiejętności słuchania i werbalizacji, które dają klientom/klientkom poczucie bycia widzianym i słyszanym oraz zapraszają ich do uważnego kontaktu z własnym ciałem,
  • utrzymywanie szerokiego pola percepcji,
  • zapraszanie biodynamicznej ciszy, w której uruchamia się potencjał zdrowia,
  • praca przy wspieraniu zasobów, która buduje dobre nawyki – w nas i naszych klientach/klientkach,
  • włączenie do całości części , które zostały zapomniane lub pominięte
  • nauka pracy z wzorcami oddechowymi metodą doktora Butejki (moduł prowadzony przez Jakuba Gontarskiego – www.jakubgontarski.com),
  • pogłębienie techniki przy stole oraz nauka pracy na strukturach powięziowych.

Trening Lomi – poziom terapeutyczny jest dla osób, które są aktywnymi praktykami/praktyczkami Lomi Lomi Bodywork i chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, które pomagają w budowaniu sprzyjającej uzdrawianiu terapeutycznej więzi z osobą masowaną.

Kurs Prowadzi

Aga Rybak

Jestem edukatorką w obszarze pracy z ciałem, dotyku i praktyk psychosomatycznych.

Pracą z człowiekiem poprzez ciało zajmuję się profesjonalnie od 1995 roku. Stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności w tym obszarze, starając się docierać do źródeł wiedzy, które służą zarówno mojemu rozwojowi osobistemu, jak i podwyższaniu kompetencji terapeutycznych. 

Masażem Lomi Lomi  zajmuję się profesjonalnie od 2007 roku, a od 2013 z pasją uczę tej praktyki innych. W tym czasie wykształciłam wiele studentek i studentów, będących fantastycznymi praktykami. Rozwinęłam swój własny styl nauczania – Lomi Lomi Bodywork, w którym poza strukturą i właściwą techniką istotną (a może najważniejszą) rolę odgrywa sztuka obecności w dotyku, która ma wymiar głęboko terapeutyczny. Opracowałam ścieżkę treningową, dzięki której możesz stale pogłębiać swoje umiejętności jako specjalist(k)a pracy z człowiekiem poprzez ciało.

Moją pracę wspierają kompetencje rozwinięte w metodach : Internal Family System , Nonviolent Comunication oraz Mindfulness and Compassion . 

Mahalo  Aga 

bodywork_center_logo8

bodywork center

Centrum pracy z ciałem skupiające holistyczne masaże i metody uzdrawiania poprzez ciało.