PRZYSTAŃ ALOHA

bodywork_center_logo11

Moduł I:
Spotkaj siebie - praktyka obecności w ciele

“Każdy z nas potrzebuje swojej bezpiecznej przystani. Zarówno tej, która daje nam zewnętrzne poczucie bezpieczeństwa jak i tej, która daje nam poczucie stabilności od środka. Kiedy zewnętrzne okoliczności zostają zachwiane, wewnętrzne wsparcie pomaga utrzymać nam dobry kontakt ze sobą i tym co nas otacza. Pomaga rozpoznać to co jest w nas żywe. Do czego możemy stanąć  i czemu nadać kierunek, albo gdzie potrzebujemy się zatrzymać by odpocząć i naładować na nowo baterie do dalszego działania w świecie zewnętrznym.

Najczęściej temu rozpoznaniu służy nasze ciało i oddech, jako czuły barometr lub w hawajskim rozumieniu – wewnętrzny nawigator.  Kiedy mamy dobry kontakt ze swoim  ciałem, płynące z niego odczucia są źródłem cennych wskazówek o nas samych. O tym co lubimy, co nas cieszy, co porusza i z czym jest nam niewygodnie. Często porównuję to do relacji w której, świadomość i głębia buduje się latami poprzez doświadczenie. Jak każda relacja wymaga czasu i uważności.”

Aga Rybak

Możesz zacząć już teraz. W miejscu gdzie jesteś. To jak, zaczynamy?

Dla kogo jest ten kurs

Co otrzymujesz

6 lekcji automasażu/ruchu prowadzonych na żywo podczas spotkania na platformie Zoom
6 medytacji prowadzonych - nagranie

bodywork_center_logo9

Automasaż/lekcja ruchu

To podstawowa praktyka Lomisia –  czyli poranne budzenia ciała i umysłu.

Jest to delikatna i nieinwazyjna praktyka, która  daje nie tylko cenną wiedzę o sobie, ale pomaga również zrozumieć (Lomi praktykom) co dzieje się na stole kiedy masujemy.

Podczas lekcji ruchu  jesteś prowadzona / prowadzony przez delikatne sekwencje ruchowe, dotyk i oddech tak byś  mogła/ mógł  świadomie koncentrować się w stronę własnego środka i obserwować, jak pod wpływem głębokiego rozluźnienia wyłączasz nawykowe utrzymywanie napięcia i tym samym osiągasz większy spokój. 

Partnerem w tej części praktyki jest ziemia. Twoje ciało dzięki niej uczy się oddawać ciężar w jej głąb i otrzymywać jak najwięcej wsparcia. W ten sposób, poprzez szukanie miejsc komfortu, może rozluźniać się powoli, odnajdywać przyjemność i odpoczynek.

bodywork_center_logo9

Medytacja prowadzona

To forma, która oferuje nam zatrzymanie i świadome obserwowanie tego co jest teraz na poziomie fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Medytacja kieruje uwagę bardziej do wewnątrz i odsłania te obszary w nas, które czasem milkną pod panującym zewnętrznym zgiełkiem.

Jedynym celem medytacji prowadzonej jest obserwowanie i pozostawanie w chwili obecnej z tym czego doświadczasz. Pozostanie w kontakcie ze sobą ze wszystkim co objawia przed Tobą praktyka.

Otrzymujesz piękny pakiet medytacji, nagranych z Grzegorzem Gołębiewskim w naturze. W miejscach, które dźwiękiem i obrazem zapraszały do wewnętrznej ciszy, przypominając jednocześnie o radosnym przepływie życia. Ufam, że podobnie jak krajobrazy, które nam towarzyszyły medytacje te przyniosą Ci dużo spokoju.

 

Zaloguj się do rzeczywistości

pełnej uważności, dotyku i doświadczenia

Co zyskujesz

 • poznasz bezpieczne narzędzia i sposoby wspierające rozpoznawanie i uwalnianie napięć
 • doświadczysz delikatnego ruchu by przypomnieć sobie o sile i witalności swojego ciała
 • poznasz sposoby utrzymania stanu przyjaznego i neutralnego zaangażowania, który pozwoli Ci zadbać o siebie i zaprosić spokój 
 • pogłębisz  świadomość ciała, myśli, uczuć 
 • poprzez doświadczenie pogłębisz obecność w ciele i wiedzę o sobie 

plan kursu

Grzegorz Gołębiowski o medytacjach

Projekt OKOUCHO jest nastawiony na wyjątkowe nagrania. Seria medytacji zrealizowanych z Agą Rybak na pewno do takich należy.

OKOUCHO to mobilne studio nagrań, stąd pomysł by na nagrania medytacji udać się w podróż. Do miejsc, które swą atmosferą i brzmieniem, spasują się z głosem Agi i treścią jej słów. Powędrowaliśmy więc z mikrofonami; do lasu, nad brzeg jeziora, do łodzi, do drewnianej, górskiej chaty, położonej nad strumieniem i nocą przy temperaturze -10 stopni otworzyliśmy okna, by szept wody był słyszalny. 

Czuję, że taka forma tych nagrań, ma głęboki sens, że głos Agi + głos Natury – współbrzmią. Są kojące, magiczne, a nawet transcendentne. Dziękuję za te i wypatruję kolejnych. 

Cennik i przydatne informacje

Oferta Last Minute

Cały pakiet

150
 • 3 Automasaż/Lekcje ruchu
 • 3 Medytacje
 • Zamykajacy krąg Q&A
ZAPISZ SIĘ
Oferta stała

Cały pakiet

150
 • 6 Medytacji prowadzonych stworzonych w ramach projektu OKOUCHO
NAPISZ DO MNIE

Wszystkie spotkania odbywają się na ZOOMIE i będą nagrywane. 

Będzie można do nich wracać lub obejrzeć w dogodnym terminie. 

Każdy Uczestnik otrzyma dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku. Część materiałów będzie publikowana na tej grupie.

Medytacje prowadzoną otrzymasz w wybrane poniedziałki. Możesz do niej usiąść rano lub odtworzyć  w dowolnym czasie .

Do praktyki potrzebujesz tylko kawałek podłogi i zarezerwowania czasu dla siebie.

Dożywotni dostęp do materiałów w panelu studenta.

To jest chyba najlepsza rzecz, jaką mogłam sobie zażyczyć na jesień. I Wam polecam te spotkania on-line. Właśnie takie lekcje ruchu, automasaż i prowadzone przez Agę medytacje - oprócz zgłębiania samej techniki masażu - sprawiły, że wpadłam w to totalnie. Doświadczenie Agi, jej głos, delikatność i uważna obecność w tym wszystkim sprawiają, że czujesz, że nie musisz robić nic na siłę. Że możesz ciału pozwolić wziąć na rozpuszczenie napięć dokładnie tyle czasu, ile potrzebujesz. Każdy wyjazd na szkolenia, zjazdy i inne Lomi spotkania przypomina mi o mocy tego typu praktyk, o tym, jak powolne budzenie ciała do życia może być nawet częścią zdrowienia trudniejszych w nim części. Z całego serca rekomenduję te spotkania on-line wszystkim, nie tylko tym którzy zaciekawieni są pracą z ciałem. Zobaczycie ile ukojenia, radości i czucia w ciele przynosi już pierwsze spotkanie. A kto wie, może tak Wam się spodoba, że zechcecie więcej na kursie Lomi? Nawet nie wiecie ile radości powoduje we mnie to, że mogę Wam to polecić.
Emilia Tura

Kurs Prowadzi

Aga Rybak

Jestem edukatorką w obszarze pracy z ciałem, dotyku i praktyk psychosomatycznych.

Pracą z człowiekiem poprzez ciało zajmuję się profesjonalnie od 1995 roku. Stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności w tym obszarze, starając się docierać do źródeł wiedzy, które służą zarówno mojemu rozwojowi osobistemu, jak i podwyższaniu kompetencji terapeutycznych. 

Masażem Lomi Lomi  zajmuję się profesjonalnie od 2007 roku, a od 2013 z pasją uczę tej praktyki innych. W tym czasie wykształciłam wiele studentek i studentów, będących fantastycznymi praktykami. Rozwinęłam swój własny styl nauczania – Lomi Lomi Bodywork, w którym poza strukturą i właściwą techniką istotną (a może najważniejszą) rolę odgrywa sztuka obecności w dotyku, która ma wymiar głęboko terapeutyczny. Opracowałam ścieżkę treningową, dzięki której możesz stale pogłębiać swoje umiejętności jako specjalist(k)a pracy z człowiekiem poprzez ciało.

Moją pracę wspierają kompetencje rozwinięte w metodach : Internal Family System , Nonviolent Comunication oraz Mindfulness and Compassion . 

Mahalo  Aga 

kursy wyjazdowe

Chcesz uczyć się w spotkaniu na żywo?
Odwiedź kalendarz kursów wyjazdowych.

INTENSYWNY KURS
lomi lomi nui

Podczas kursu poznajemy i dbamy o swoje ciało, emocje, umysł byśmy ze swojej wewnętrznej wiedzy i zasobów potrafili towarzyszyć innym w życzliwym dotyku. Uczymy się hawajskiej pracy z ciałem poprzez praktykę, ruch, taniec, medytację i oczywiście szczegółową strukturę Lomi Lomi Nui . Tak byś po kursie umiała/umiał wykonać pełny masaż.ZX

Lomi-terapeutyczny masaz twarzy-kursy-aga-rybak (10)

Lomi - terapeutyczny
masaż twarzy

To holistyczna praca, która przede wszystkim ma na celu rozluźnienie, wzmocnienie i wyciszenie układu nerwowego przynosząc dobrostan do całego organizmu. Masaż Lomi obejmuje:  masaż głowy, szyi , karku, dekoltu i ramion. Jest połączeniem:
 • długich, płynnych ruchów przedramionami i dłońmi w obszarze twarzy
 • sekwencji rotacji i rozciągania w obszarze szyi i barków,
 • delikatnego dotyku w obszarze głowy wpływającego na rozluźnieniu szwów czaszki
Wszystkie Stany Aloha (2)

kurs ka-hi
body art

KA-HI Body Art to holistyczna praca z ciałem oparta na mądrości hawajskiej oraz na współczesnych praktykach cielesnych, podczas której przy zachowaniu najwyższej jakości dotyku i jego precyzji, w delikatnej, ale głębokiej pracy na tkankach, rozluźnianiu stawów a także wprowadzaniu delikatnego ruchu szukamy dróg do obudzenia ciała i jego czucia. Uwzględniamy przy tym naturalne zasoby i osobiste ograniczenia osoby przyjmującej zabieg. 

bodywork_center_logo8

bodywork center

Centrum pracy z ciałem skupiające holistyczne masaże i metody uzdrawiania poprzez ciało.