DSC_9567

Poznajmy się

Moim głębokim pragnieniem jest wspieranie Cię na drodze do spotykania siebie – zarówno kiedy uwalniasz głęboki stres, smutek, jak i wówczas, kiedy celebrujesz i cieszysz się swoim życiem.

Moje podejście do sztuki dotyku najlepiej obrazują słowa, które towarzyszą mi od lat:

Wierzę, że masaż jest sztuką, która może służyć uzdrawianiu, a dotyk jest najbardziej pierwotnym sposobem komunikowania się. Wierzę, że dzięki niemu można stworzyć terapeutyczną więź, która wspiera uwalnianie trudnych doświadczeń i pomaga w procesie odzyskiwania zdrowia. Wierzę, że dzięki niemu możemy odzyskać połączenie z całością siebie. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie zasoby sił witalnych, a za pomocą masażu możemy uruchomić ich naturalny i swobodny przepływ w ciele – uzyskując dostęp do samoregulacji zdrowia i możliwości korzystania z pełnego potencjału życia. Wierzę, że masaż otwiera zdolność odczuwania swobody, radości oraz lekkości doświadczania siebie i świata.

Aga Rybak

moja droga

Pracą z ciałem zajmuję się od 1995 roku. Stale pogłębiam wiedzę i umiejętności w tym obszarze, starając się docierać do źródeł wiedzy, które służą zarówno mojemu rozwojowi osobistemu, jak i podwyższaniu kompetencji terapeutycznych. Ukończyłam wiele kursów masażu i technik uzdrawiania ciała u wspaniałych terapeutów_ek i nauczycieli_ek. Praktykuję i doskonalę swój warsztat w kraju i za granicą. 

To co mam do zaoferowania, to jednak nade wszystko, moje wieloletnie doświadczenie, które pozwala mi swobodnie wychodzić poza struktury danych metod i spotykać się z Tobą, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby. Towarzyszyć Ci na drodze do odkrywania siebie – z pełnym zaangażowaniem i zaufaniem do Twojej wewnętrznej mądrości.bodywork_center_logo11

Najważniejsze ukończone kursy

Zdjecia horyzont 2

lomi lomi

Od 2007 jestem praktyczką i certyfikowaną nauczycielką (Aloha International) hawajskiej pracy z ciałem, której głównym elementem jest masaż Lomi Lomi. Moimi pierwszymi przewodnikami byli Danuta i Jerzy Adamczyk. Później przez wiele lat zdobywałam wiedzę i umiejętności u Kumu Susan Pa’iniu Floyd z Aloha International na Hawajach. Od 2019 roku rozwijam praktykę w linii Jodi Mountain – Ancient Lomi wg  przekazu Kahuna Abraham Kawai’i. Znaczącą i inspirującą mnie pracą jest również linia Mana Lomi rozwijana przez Dr Maka’ala Yates, który wywodzi się linii Auntie Margaret Machado i Mornah Simeone. Swoje doświadczenie pogłębiałam u źródeł podczas wyprawy na Hawaje w 2018 roku.

Life Impressions Bodywork

Od 2009 roku jestem terapeutką i nauczycielką metody Life Impressions Bodywork oraz nauczycielką lekcji ruchu wg tej metody – zdobyłam certyfikat Ayurveda & Life Impressions Institute w bezpośrednim przekazie od twórcy metody – Donalda Van Hovtena.

aga-rybak-bodywork-center-masaz-we-wroclawiu
aga-rybak-bodywork-center-masaz-we-wroclawiu

Ilan Lev Method

Początki mojego kontaktu z tą metodą sięgają 2007 roku, kiedy to miałam możliwość uczestniczyć w zajęciach Yaniva Mintzera z Izraela. Już wówczas mogłam doświadczać dobroczynnego działania metody. Kolejne doświadczenia i odczucie wymiernego efektu metody, a także chęć jej pogłębienia, doprowadziły mnie do współtworzenia w Polsce pierwszej międzynarodowej filii szkoły – Ilan Lev Method International.( www.ilanlev-international.com) Jestem praktyczną tej metody i nauczycielką lekcji ruchu .

Metoda Czaszkowo-krzyżowa

Od 2020 roku jestem certyfikowaną terapeutką biodynamicznej terapii czaszkowo–krzyżowej według metodologii Craniosacral Therapy Educational Trust:  www.cranio.co.uk organizowanej w ramach działalności Europejskiego Centrum Terapii.
Lomi-terapeutyczny masaz twarzy-kursy-aga-rybak (10)

inne metody

Do swojej pracy włączam również inne metody, które zgłębiałam przez lata nauki i praktyki, m.in.: masażu tajskiego, tajskiego masażu dynamicznego i Osteo Thai, masażu mięśniowo–powięziowego, podstaw osteopatii w zaburzeniach psychosomatycznych, Body Mind Centering oraz terapii poprzez oddech i ruch. Wszystkie te metody w naturalny sposób przyczyniają się do nawiązania kontaktu z samym_ą sobą i otoczeniem, co zauważalnie wpływa na poprawę jakości zdrowia i życia.

Moją pracę wspierają kompetencje rozwinięte w metodach :

 • INTERNAL FAMILY SYSTEM
 • NONVIOLET COMUNICATION
 • MINDFULLNESS AND COMPASSION
 • Udział w superwizjach grupowych i indywidualnych,
 • A także interpersonalnych treningach terapeutycznych.
IMG-20220727-WA0004

TANIEC

Taniec i ruch od zawsze były moja pasją i medium, dzięki któremu spotykałam (i nadal spotykam!) się ze sobą i światem. Odkąd pamiętam, praktykowałam różne tradycje ruchowe (sport, sztuki walki, taniec, praktyki psychosomatyczne), które na przestrzeni lat mnie kształtowały i pozwalały odkrywać własne ciało, jego możliwości i ograniczenia. Przede wszystkim jednak uczyły mnie nawiązywać kontakt z moim cielesnym ja – jako całością – które stało się dobrym przewodnikiem przez życie.

Jestem absolwentką programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Najważniejsze z nich to:

 • Improwizacja kontaktowa – praktykuję tę metodę zarówno jako tancerka, jak i nauczycielka tej formy ruchu, czego naturalną konsekwencją jest współtworzenie wrocławskiego środowiska tanecznego oraz Festiwalu Cyrkulacje (www.cyrkulacje.wroclaw.pl)
 • Taniec i terapia Gestalt w oparciu o metodę Anny Halprin Life/Art Process®.
 • Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała – kurs certyfikowany przez Instytut Dynamiki i Tańca w Essen Detlefa Kapperta.
 • New dance and improvisation Academy z Milanem Kozankiem i Zuną Kozanek. 
 • Cykl kursów instruktorskich Beaty Mareckiej-Zehetbauer: „Improwizacja i świadomość ciała w pracy nad rozwojem osobistym”.
 • Cykl kursów instruktorskich w Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca.

poczytaj na

na blogu

bodywork_center_logo8

bodywork center

Centrum pracy z ciałem skupiające holistyczne masaże i metody uzdrawiania poprzez ciało.