DSC_9567

Poznajmy się

Moim głębokim pragnieniem jest wspieranie Cię na drodze do spotykania siebie – zarówno kiedy uwalniasz głęboki stres, smutek, jak i wówczas kiedy celebrujesz i cieszysz się życiem.

Wierzę, że masaż jest sztuką, która może służyć uzdrawianiu, a dotyk jest najbardziej pierwotnym sposobem komunikowania się. Wierzę, że dzięki niemu można stworzyć terapeutyczną więź, która wspiera uwalnianie trudnych doświadczeń i pomaga w procesie odzyskiwania zdrowia. Wierzę, że dzięki niemu możemy odzyskać połączenie z całością siebie. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie zasoby sił witalnych, a za pomocą masażu możemy uruchomić ich naturalny i swobodny przepływ w ciele. Dzięki temu uzyskać dostęp do samoregulacji zdrowia i możliwości korzystania z pełnego potencjału życia. Wierzę, że masaż otwiera zdolność  odczuwania swobody, radości oraz  lekkości doświadczania siebie i świata. 

Aga Rybak

doświadczenie

Pracą z ciałem zajmuję się od 1995 roku. Stale pogłębiam wiedzę i umiejętności w tym obszarze starając się docierać do źródeł wiedzy, które służą zarówno mojemu rozwojowi osobistemu  jak i podwyższaniu moich kompetencji terapeutycznych. Ukończyłam wiele kursów masażu i technik uzdrawiania ciała u wspaniałych terapeutów i nauczycieli. Praktykuję i doskonalę swój warsztat w kraju i za granicą. Prowadzę, współtworzę i organizuję warsztaty pracy z ciałem. Jednak nade wszystko, to co mam do zaoferowania, to swoje wieloletnie doświadczenie, które  pozwala mi swobodnie wychodzić poza struktury danych metod i spotykać się z Tobą uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby. Towarzyszyć Ci na drodze odkrywania siebie z moim pełnym zaangażowaniem i zaufaniem do Twojej wewnętrznej mądrości .

Najważniejsze ukończone kursy

aga-rybak-bodywork-center-masaz-we-wroclawiu

lomi lomi nui

Od 2007 jestem  praktykiem i nauczycielem hawajskiej pracy z ciałem, której głównym elementem jest masaż Lomi Lomi Nui. Pierwszymi przewodnikami byli Danuta i Jerzy Adamczyk. Później przez wiele lat zdobywałam wiedzę i umiejętności u Kumu Susan Pa’iniu Floyd z Aloha International na Hawajach oraz Jodi Mountain – Ancient Lomi wg linii przekazu Kahuna Abraham Kawai’i. W 2018 roku doświadczenie i wiedzę pogłębiłam podczas wyjazdu na Hawaje, do źródła świątynnego masażu Lomi Lomi Nui. 

Life Impressions Bodywork

Od 2009 roku jestem terapeutą i nauczycielem metody Life Impressions Bodywork oraz nauczycielem lekcji ruchu wg tej metody – certyfikat Ayurveda & Life Impressions Institute w bezpośrednim przekazie od twórcy metody – Donalda Van Hovtena.

aga-rybak-bodywork-center-masaz-we-wroclawiu
aga-rybak-bodywork-center-masaz-we-wroclawiu

Ilan Lev Method

Początki mojego kontaktu z metodą sięgają 2007 roku, kiedy to miałam możliwość uczestniczyć w zajęciach Yaniva Mintzera z Izraela. Już wówczas mogłam doświadczać dobroczynnego działania  metody.  Kolejne doświadczenia i odczucie wymiernego efektu metody, a także chęć jej pogłębienia, doprowadziły do współtworzenia w Polsce pierwszej międzynarodowej filii szkoły Ilan Lev Method.

Metoda Czaszkowo-krzyżowa

Jestem certyfikowana terapeutką biodynamicznej terapii czaszkowo – krzyżowej według metodologii Craniosacral Therapy Educational Trust, www.cranio.co.uk.  organizowanej w ramach działalności Europejskiego Centrum Terapii. 
Aga-Rybak-Bodywork-fotografie-Grzegorz-Golebiowski-042
Masaż mięśniowo-powięziowy.aga-rybak-bodywork-center

inne metody

Do swojej pracy włączam również inne metody, które zgłębiałam przez lata nauki i praktyki, m.in.: masażu tajskiego, tajskiego masażu dynamicznego i Osteo Thai, masażu mięśniowo – powięziowego MER,  podstaw osteopatii  w zaburzeniach psychosomatycznych, Body Mind Centering oraz terapii poprzez oddech i ruch. Wszystkie te metody w naturalny sposób przyczyniają się do nawiązania kontaktu z samym sobą i otoczeniem, co silnie wpływa na poprawę jakości zdrowia i życia.

IMG-20220727-WA0004

TANIEC

Taniec i ruch zawsze były moja pasją i medium, dzięki któremu spotykam się ze sobą i światem. Odkąd pamiętam, praktykowałam różne tradycje ruchowe (sport, sztuki walki, taniec, praktyki psychosomatyczne), które na przestrzeni lat mnie kształtowały i pozwalały odkrywać własną cielesność, jej możliwości i ograniczenia. Przede wszystkim jednak uczyły mnie nawiązywać kontakt z moim cielesnym ja – jako całością, które dzięki temu stało się dobrym przewodnikiem przez życie. 

Jestem absolwentką programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu z których najważniejsze :

  • Contact Improvisation –  praktykuję tę metodę zarówno jako tancerka i nauczycielka tej formy ruchu, czego naturalną konsekwencją jest współtworzenie wrocławskiego środowiska tanecznego oraz Festiwalu Cyrkulacje.
  • Taniec i terapia Gestalt w oparciu o metodę Anny Halprin Life/Art ProcessⓇ
  • Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała – kurs certyfikowany przez Instytut Dynamiki i Tańca w Essen Detlefa Kapperta. 
  • New dance and improvisation Academy z Milanem Kozankiem i Zuną Kozanek. 
  • Cykl kursów instruktorskich Beaty Mareckiej-Zehetbauer: „Improwizacja i świadomość ciała w pracy nad rozwojem osobistym”;
  • Cykl kursów instruktorskich w Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca.
Scroll to Top