bodywork_center_logo11

Medytacje prowadzone, które zostały nagrane wspólnie z Grzegorzem Gołębowskim w naturze – miejscach, które dźwiękiem i obrazem zapraszały do wewnętrznej ciszy, przypominając jednocześnie o radosnym przepływie życia. Ufam, że podobnie jak krajobrazy, które nam towarzyszyły, medytacje te przyniosą Ci dużo spokoju. Wracaj do nich kiedykolwiek poczujesz taką potrzebę.

5 medytacji prowadzonych

“Znajdź spokojną przestrzeń i zatrzymaj się na niespieszną chwilę w wygodnej pozycji. Wsłuchaj się w rytm swojego oddechu i słowa, które wesprą Cię w spotkaniu z samą/samym sobą. Odpocznij od szumu codzienności, który może przysłaniać sygnały, jakie próbuje przekazać Ci ciało. 

Jedynym celem medytacji prowadzonych jest obserwowanie. Nie chodzi w nich o niemyślenie lub relaks (choć często się zdarzają), a o pozostanie w chwili obecnej – z tym, czego aktualnie doświadczasz. Poprowadzę Cię przez ten proces: drogę do uważności i lepszego poznania siebie.”

Aga Rybak

Co oferują medytacje prowadzone?

Medytacje prowadzone to zaproszenie do:

 • wyciszenia się, zatrzymania i odpoczynku, 
 • przekierowania uwagi na to, co dzieje się w teraźniejszości,
 • samoobserwacji na trzech poziomach: fizycznym, emocjonalnym i mentalnym,
 • dotarcia do pragnień ciała, które mogą być ukryte w zgiełku codzienności,
 • budowania czułej, akceptującej i wspierającej relacji z samą/samym sobą.

SPIS MEDYTACJI

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć?

Rozpocząć możesz w każdej chwili, zadbaj jedynie o poniższe elementy, które zapewnią Ci bezpieczne i wspierające warunki:

 • przestrzeń, w której możesz pobyć sama/sam,
 • wygodne miejsce do siedzenia lub leżenia,
  ulubiony pled lub bluzę, dzięki którym będzie Ci ciepło,
 • pół godziny lub dłużej – sama medytacja trwa około 20 minut, dodatkowy czas będzie Ci potrzebny do łagodnego wyjścia z niej i powrotu do codzienności,
 • naładowany sprzęt, na którym odtworzysz medytację i słuchawki (jeśli lubisz z nich korzystać).

Czujesz, że trudno Ci się skupić?

Możliwe, że na początku praktyki Twoje myśli będą gdzieś uciekać lub się rozpraszać. Być może zaśniesz. Nic nie szkodzi – to normalne. Zauważaj te momenty i kiedy to będzie możliwe, wróć i podążaj za oddechem, doznaniami, odczuciami, które płyną z chwili obecnej. Z każdą kolejną praktyką medytacji prowadzonej będzie Ci łatwiej wchodzić w stan karmiącej uważności.

Co zyskujesz

 • poznasz bezpieczne narzędzia i sposoby wspierające rozpoznawanie i uwalnianie napięć
 • doświadczysz delikatnego ruchu by przypomnieć sobie o sile i witalności swojego ciała
 • poznasz sposoby utrzymania stanu przyjaznego i neutralnego zaangażowania, który pozwoli Ci zadbać o siebie i zaprosić spokój 
 • pogłębisz  świadomość ciała, myśli, uczuć 
 • poprzez doświadczenie pogłębisz obecność w ciele i wiedzę o sobie 

Projekt OKOUCHO jest nastawiony na wyjątkowe nagrania. Seria medytacji zrealizowanych z Agą Rybak na pewno do takich należy.

OKOUCHO to mobilne studio nagrań, stąd pomysł by na nagrania medytacji udać się w podróż, do miejsc, które swą atmosferą i brzmieniem, spasują się z głosem Agi i treścią jej słów.

Powędrowaliśmy więc z mikrofonami do lasu, nad brzeg jeziora, do łodzi, do drewnianej, górskiej chaty, położonej nad strumieniem i nocą przy temperaturze -10 stopni otworzyliśmy okna, by szept wody był słyszalny.

Czuję, że taka forma tych nagrań, ma głęboki sens, że głos Agi + głos Natury – współbrzmią. Są kojące, magiczne, a nawet transcendentne. Dziękuję za te i wypatruję kolejnych.”.

medytacje Prowadzi

Aga Rybak

Jestem edukatorką w obszarze pracy z ciałem, dotyku i praktyk psychosomatycznych.

Pracą z człowiekiem poprzez ciało zajmuję się profesjonalnie od 1995 roku. Stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności w tym obszarze, starając się docierać do źródeł wiedzy, które służą zarówno mojemu rozwojowi osobistemu, jak i podwyższaniu kompetencji terapeutycznych. 

Masażem Lomi Lomi  zajmuję się profesjonalnie od 2007 roku, a od 2013 z pasją uczę tej praktyki innych. W tym czasie wykształciłam wiele studentek i studentów, będących fantastycznymi praktykami. Rozwinęłam swój własny styl nauczania – Lomi Lomi Bodywork, w którym poza strukturą i właściwą techniką istotną (a może najważniejszą) rolę odgrywa sztuka obecności w dotyku, która ma wymiar głęboko terapeutyczny. Opracowałam ścieżkę treningową, dzięki której możesz stale pogłębiać swoje umiejętności jako specjalist(k)a pracy z człowiekiem poprzez ciało.

Moją pracę wspierają kompetencje rozwinięte w metodach : Internal Family System , Nonviolent Comunication oraz Mindfulness and Compassion . 

Mahalo  Aga 

bodywork_center_logo8

bodywork center

Centrum pracy z ciałem skupiające holistyczne masaże i metody uzdrawiania poprzez ciało.