Celebracja

Aloha, mała rocznica warta celebracji!

W zeszłym roku minęło 10 lat, odkąd uczę hawajskiego masażu Lomi Lomi Nui. Z tej okazji odbyły się dwa zjazdy Wszystkich Stanów Aloha. Były to piękne chwile kolektywnej celebracji – współbycia, rozmów, śmiechu, tańca i dotyku – spotkania Ohany, czyli po hawajsku – rodziny. To dla nas, LOMI praktyków, połączenie i „dom”, który ma solidne fundamenty oraz dzieli wspólne wartości. To “dom” z otwartymi drzwiami, przez które możesz wyruszyć w swoją stronę, ale kiedy tu wrócisz, zawsze zostaniesz dobrze przyjęta_y. Ohanę tworzą ludzie. Tworzymy ją wspólnie. Cieszy mnie, że Lomi Życie możemy nieść dalej, tworząc małe ekosystemy, które rozrastają się na kolejne. Przypomina mi to sianie ziaren – kiedy trafią na odpowiednią glebę, wodę i światło, będą wzrastać chwila po chwili. 

Za mną jest ponad 17 lat praktyki i ponad 10 lat uczenia Lomi. I w sumie ponad 25 lat praktyki psychosomatycznej. W tym czasie wykształciłam wiele studentek i studentów, które/którzy są fantastycznymi praktyczkami i praktykami. Każdej osobie z radością kibicuję w sukcesach, jakie odnoszą – zarówno jako praktycy Lomi, jak i ludzie.

W ciągu ostatnich 10 lat rozwinęłam też swój własny styl nauczania, który nazywam Lomi Lomi Bodywork. W nim – poza strukturą i dobrą techniką – istotną, a może i najważniejszą, rolę odgrywa sztuka obecności w dotyku, która ma głęboko terapeutyczny wymiar. Lomi jest dla mnie przede wszystkim  ścieżką praktyki. Zaproszeniem do spotkania z samą/samym sobą, ugruntowania w ciele by stało się silnym fundamentem w tworzeniu przyjaznej relacji między fizycznością ,umysłem,  sercem i Duchem. By połączenie to wspierało odkrywanie indywidualnego potencjału, zdrowia, budujących i twórczych uczuć.

W tym czasie opracowałam również programy zaawansowanych treningów, które dają szansę pogłębiania wiedzy i umiejętności dla studentek oraz studentów Lomi, aby mogli/mogły podwyższać swoje kompetencje jako specjalistki/specjaliści pracy z człowiekiem poprzez ciało. Niebawem spod moich skrzydeł wyfruną także pierwsze Lomi nauczycielki i pierwsi Lomi nauczyciele. To duża radość.

Ten czas to dla mnie jednak przede wszystkim wzrost – nie tylko jako terapeutka, nauczycielka i mentorka, ale przede wszystkim jako człowiek. To duża pokora wobec tego, co spotykam i co dotyka życia na wszystkich jego poziomach. Mam wdzięczność za wszystkie nauczycielki i nauczycieli, które/których spotkałam i wciąż spotykam na tej ścieżce: Danusię i Jerzego Adamczyków. Susan Painiu Floyd, Jody Mountain, Donalda Van Hovtena (LIB), Tracy Evance (BCST), Sheilę Kean (BTCS), Ilana Leva, Yaniva Mintzera, Iwonę Olszowską, Milana Kozanka i wielu innych. Dziękuję za otrzymane drogowskazy, zarażenie mnie pasją oraz Wasze serca i zaangażowanie w dzieleniu się wiedzą, która służy tak wielu ludziom.

Wielkie Mahalo dla wszystkich moich studentów i Lomi przyjaciół za przeżycia zapamiętane w sercu, szansę ciągłej nauki, wiele pięknych Lomi podróży – tych, w których towarzyszyłam dotykiem oraz tych, w których otrzymywałam miłość płynącą z Waszych dłoni. Dziękuję za odwagę wypłynięcia na „wielkie wody”, na których towarzyszę Wam w odkryciach “medycyny dotyku” – poprzez którą poznajemy nie tylko sztukę masażu, ale przede wszystkim swój potencjał. Za piękno w Waszych dłoniach – dar, który wspólnie niesiemy dalej. Za inspirujące i twórcze spotkania oraz możliwość rozwoju i współdzielenia. Przede wszystkim jednak za Was – bliskich mojemu sercu, kiedy w zaufaniu widzimy i słyszymy się w momencie, który się tworzy we Wszystkich Stanach Aloha.

kurs-lomi-lomi-wroclaw

Dziękuję, że jesteście. Dziękuję, że jestem. Życzę Wam i sobie, aby to, co ważne, tkało się pięknie – z pasją, mocą i lekkością przynosiło radość – nam oraz wszystkim ludziom wokół. Żyjmy dobrze po swojemu – we Wszystkich Stanach Aloha.. 10 lat to dobry początek 

Mahalo AGA

  • Kamerą towarzyszył nam Tomek Jimmy Harmony Art
  • Za ciepłe słowa dziękuję z serca:
  • Emilia Tura /Agnieszka Frąk / Ania Ratajczak
  • Ewa Tompolska/ Mirek Chybicki /Dawid Foltyn / Krzysztof Hertling 

Nadchodzące wydarzenia