E ho’o mā kau kau? Czy jesteś gotowa/gotowy?

Kiedy Hawajczycy malowali linię na piasku symbolicznie oznaczała ona przejście i gotowość na zmianę. Często ten symboliczny gest wykonywany był podczas świątynnego rytuału hawajskiego masażu Lomi Lomi Nui, któremu poddawana była osoba przed podjęciem ważnej decyzji lub wkraczająca w rytuał przejścia (np. dojrzewania).

Rytuał stawiał osobę przed pytaniem:  “Czy jesteś gotowa/gotowy” umrzeć by narodzić się na nowo? Czy jesteś gotowa/gotowy aby porzucić wyobrażenie o sobie, to co znasz by na nowo odkryć wiedzę o sobie.

W trakcie życia tworzymy wiele takich linii symbolicznie je przekraczając.

W naszych relacjach, w pracy, nowych projektach, podróżach, poznawaniu nowych ludzi, zmianach  miejsc zamieszkania. Coś pozostawiamy i gdzieś wyruszamy. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń  i otwieramy się na naukę, która płynie z nowego. Czasem podróż jest ekscytująca, a czasem trudno postawić pierwszy krok. Jednak jest to nasza podróż przez życie, podczas której przechodzimy kolejne etapy. Celebrujemy, opłakujemy, odnosimy sukcesy, zmierzamy się. Czasem zatrzymujemy się, a czasem pędzimy. Podróż trwa, a podczas niej zmieniają się krajobrazy. Pojawiają się symboliczne i te rzeczywiste granice – linie, które są zapowiedzią kolejnego etapu.

E ho’o mā kau kau? Czy jesteś gotowa/ gotowy?

Przekroczenie tej linii nie musi oznaczać zerwania więzi, które mamy. Jest raczej symbolem otwarcia się na nową wiedzę i doświadczenie, które Hawajczycy nazywają – drogą światła czyli wewnętrzną mądrością i prowadzeniem.

Podczas kursów Lomi Lomi Nui używamy tego zawołania przed “wielkim” masażem, symbolicznie otwierając przestrzeń do spotkania z wiedzą i nowym powołaniem. Stwarzamy w ten sposób  możliwość i dostępność dla czucia. Dla nowej wiedzy o sobie, która objawia się kiedy nasze tkanki uwalniają przetrzymywane wzorce. Wówczas robi się więcej miejsca dla głębszego oddechu, uczuć i nowego spojrzenia. 

Podróż trwa. Strumień życia płynie, a Ty spotykasz go nowymi oczami. 

Mahalo, Aga

agarybak ancient lomi autorska technika masazu bodywork bodywork center bodyworkout dotyk floorwork hawajczycy hawaje hawajski kurs masazu hawajski masaz INTERNAL FAMILY SYSTEM ka-hi kurs masazu kurs zaawansowany lomi lomi lomi lomi lomi bodyork lomi lomi bodywork Lomi Lomi Bodywork. lomi lomi nui lomi silent etreat masaz masaz lomi nauka masazu OHANA praca z cialem praktyka lomi praktyka masazu praktyka wlasna silent retreat strefa online swiadomosc ciala szkola lomi szkola lomi lomi bodywork szkolenia z masazu technika technika masazu terapia terapia czaszkowo-krzyzowa trening online wiedza lomi wiedza z hawajów