Certyfikowany kurs hawajskiego masażu
LOMI LOMI NUI

29.05-6.06.2021

ZAPISZ SIĘ NA KURS

"Wierzę, że masaż jest sztuką, która może służyć uzdrawianiu, a dotyk jest najbardziej pierwotnym sposobem komunikowania się. Wierzę, że dzięki niemu można stworzyć terapeutyczną więź, która wspiera uwalnianie głębokiego stresu, trudnych doświadczeń i pomaga w procesie odzyskiwania zdrowia. Wierzę, że dzięki niemu możemy odzyskać połączenie z całością siebie. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie zasoby sił witalnych i zdrowia, a za pomocą masażu możemy uruchomić naturalny i swobodny przepływ energii w ciele, dzięki któremu otwieramy dostęp do samoregulacji zdrowia i możliwości korzystania z pełnego potencjału życia. Wierzę, że masaż otwiera drzwi do odczuwania swobody, radości i lekkości doświadczania siebie i świata."
Zobacz więcej

Agnieszka Rybak Bodywork Center

O masażu Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui we współczesnej wersji to dwugodzinny rozluźniający masaż, który polega na łączeniu długich i miękkich ruchów z sekwencjami rotacji i rozciągania ,które mają na celu dotarcie w delikatny i nieagresywny sposób do głębiej ukrytych mięśni i tkanek głęboko je odprężając. Ten rodzaj rozluźniania prowadzi do uwolnienie stresów i napięć na poziomie komórkowym, które kumulują się w naszym ciele podczas całego życia i blokują naturalny, harmonijny przepływ energii. Blokady takie są odczuwalne najczęściej w postaci dyskomfortu w ciele, pojawiających się urazów lub nawet chorób. Rozluźnienie na poziomie cielesnym, prowadzi do rozluźnienia na poziomie umysłowym i emocjonalnym, dlatego właśnie po sesji masażu Lomi Lomi Nui czujemy się nie tylko zregenerowani na poziomie fizycznym, ale nabieramy pozytywnego i radosnego nastawienia do siebie i świata. Przemiany na poziomie komórkowym, które zachodzą w naszym ciele powodują także głębszą reakcje - pozwalają dotrzeć do pokładów siły i zdrowia, które są w nas obecne, po to żeby z nich korzystać każdego dnia naszego życia.

Kurs jest dla tych, którzy chcą nauczyć się świadomego dotyku, aby dzielić się z najbliższymi oraz dla osób które chcą uzyskać oficjalny certyfikat, aby włączyć masaż do swojej ścieżki zawodowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

O kursie Lomi Lomi Nui

Na kursie uczymy się technik i sposobów, aby w każdym ciele móc wzbudzić siłę i moc, która pozawala pielęgnować zdrowie. Podczas certyfikowanego kursu Lomi Lomi Nui nauczysz się wykonywania pełnego masażu oraz zgłębisz wiedzę na tematy związane z podstawami dobrego, głębokiego dotyku, anatomią w ruchu, pracą przy są z stole, świadomością oddechu i zapoznasz się elementami pochodzącymi z hawajskiej filozofii Huny.

Fot. Grzegorz Gołębiowski
Od techniki do płynności

Podczas nauki masażu Lomi Lomi Nui, do której Cię zapraszam przechodzimy przez technikę, pryncypia i wiele detali. One potrzebują czasu by mogły się osadzić, oswoić i ucieleśnić. Wówczas przychodzi płynność, gracja, swoboda, pewność i klarowność tego co robimy. W ten sposób zbieramy abecadło narzędzi, tak byśmy mogli stworzyć własną bibliotekę doświadczenia i wiedzy po której pewnie będziemy się poruszać.

Fot. Grzegorz Gołębiowski
Słuchaj i podążaj

Uczymy się słuchać i obserwować tak byśmy potrafili towarzyszyć innym poprzez dotyk i w tańcu wokół stołu. Ze wsparciem oddechu, rytmu i muzyki masaż staje się tańcem, w którym prowadzi osoba masowana, choć nie jest to czynne prowadzenie, a raczej wynik porozumienia, połączenia i zestrojenia osoby dającej i przyjmującej masaż.

Fot. Grzegorz Gołębiowski
Zajrzyj głębiej

Ważne jest dla mnie również, żeby podczas tego procesu zaprosić do współpracy naszą duszę. Aby narzędzia i technika stały się drzwiami przez które zagląda z odwagą nasza wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. Chcę Cię wspierać i inspirować do nawiązania głębokiego kontaktu ze sobą i z osobą którą będziesz masować, abyś odkryła/odkrył własną, niepowtarzalną jakość dotyku. Unikalną mowę Twoich dłoni, które są przedłużenia serca. Bez lęku przed głębokim spotkaniem, we wrażliwości i ważności.

Aga Rybak

Aga Rybak portret
Fot. Ewelina Gierszewska

Pracą z ciałem zajmuję się od 1995 roku. Stale pogłębiam wiedzę i umiejętności w tym obszarze starając się docierać do źródeł wiedzy, które służą zarówno mojemu rozwojowi osobistemu jak i podwyższaniu moich kompetencji terapeutycznych. Ukończyłam wiele kursów masażu i technik uzdrawiania ciała u wspaniałych terapeutów i nauczycieli.
Najważniejsze z nich to:
• Od 2007 jestem praktykiem i nauczycielem hawajskiej pracy z ciałem, której głównym elementem jest masaż Lomi Lomi Nui. Pierwszymi przewodnikami byli Danuta i Jerzy Adamczyk. Później przez wiele lat pogłębiałam wiedzę i umiejętności u Kumu Susan Pa’iniu Floyd z Aloha International na Hawajach , oraz Jodi Mountain - Ancient Lomi wg linii przekazu Kahuna Abraham Kawai’i. W 2018 roku doświadczenie i wiedzę pogłębiłam podczas wyjazdu na Hawaje, do źródła świątynnego masażu Lomi Lomi Nui.
• Od 2009 roku jestem terapeutą i nauczycielem metody Life Impressions Bodywork oraz nauczycielem lekcji ruchu wg tej metody - certyfikat Ayurveda & Life Impressions Institute w bezpośrednim przekazie od twórcy metody - Donalda Van Hovtena.
• Jestem praktykiem Ilan Lev Method oraz nauczycielem ruchu wg tej metody.
• Aktualnie jestem słuchaczem szkoły Craniosacral Therapy Educational Trust wg Michaela Kerna.
Do swojej pracy włączam również inne metody, które zgłębiałam przez lata nauki i praktyki masażu tajskiego, tajskiego masażu dynamicznego i Osteo Thai, mięśniowo - powięziowego, podstaw osteopatii w zaburzeniach psychosomatycznych, BMC (świadomość ciała), terapii poprzez oddech i ruch, jako metody, które w naturalny sposób przyczyniają się do głębokiego kontaktu z samym sobą i otoczeniem, co silnie wpływa na poprawę jakości zdrowia i życia.
Jednak nade wszystko to co mam do zaoferowania to swoje wieloletnie doświadczenie, które pozwala mi swobodnie wychodzić poza struktury danych metod i spotykać się z Tobą uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby. Towarzyszyć Ci na drodze odkrywania siebie, z pełnym zaangażowaniem i zaufaniem do mądrości Twojego ciała.

Wykształconych masażystów

Przeprowadzonych kursów
Lat praktyki technik masażu

Wymogi Formalne

Kurs masażu jest prowadzony zgodnie z wymogami i systemem Aloha International z Hawajów, organizacji promującej hawajską wiedzę na całym świecie, której jestem certyfikowanym praktykiem od 2007 roku i certyfikowanym nauczycielem od 2014 roku. Kurs pogłębiony jest o autorskie metody pracy, które pochodzą z wieloletniego doświadczenia. Dyplom ukończenia kursu według wymogów Aloha International umożliwia kontynuowanie nauki na warsztatach dla zaawansowanych oraz daje możliwość rozpoczęcia własnej praktyki.

Aloha International Bodywork Center
Obszary pracy

 • Pryncypia masażu LOMI LOMI NUI: sposób poruszania się, struktura masażu, sekwencje
 • Podstawy dobrego, głębokiego dotyku
 • Dawanie i odbieranie (wymienne sesje masażu)
 • Praca z oddechem
 • Rozpoznawania własnych napięć
 • Praca w relacji
 • Automasaż, anatomia w ruchu
 • Taniec / Fregata
 • Medytacja w ruchu
 • Medytacja

Zasady szkolenia

 • Podstawowy trening Lomi Lomi Nui obejmuje 9 dni.
 • Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach (8 miejsc) więc każdy uczestnik otrzymuje tyle uwagi i pomocy ile potrzebuje.
 • Absolwenci mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności na warsztatach prowadzonych przez nauczycielkę z Hawajów, Susan Pa'iniu Floyd jak również pogłębiania swojej wiedzy na kursach dla zaawansowanych u Agi Rybak.
 • W szczególnych wypadkach, część kursu można odbyć indywidualnie.Istnieje możliwość zorganizowania kursu w dowolnym miejscu w kraju lub zagranicą.
 • Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Galeria zdjęć

Podczas kursu jest czas na naukę, wymianę masaży, bliższe poznanie innych uczestników, ale także czas na relaks i dobrą zabawę we wspólnym gronie.

 • Wymienne sesje masażu

 • Radość tańca

 • Wspólne posiłki i czas wolny

 • Czas relaksu i dobrej zabawy

 • Praktyka

 • Czucie

 • Spotkanie

 • Natura jest przewodnikiem

Opinie o kursie

"Aga Rybak zabrała nas na kursie w cudowna podróż nie tylko w głąb własnego ciała, ale także serca i duszy. Czas przepełniony subtelną obecnością, głębokim procesem poznawania i słuchania ciała, tańcem i rytuałem, ale także relaksem i dobrą zabawą. Aga to wyjątkowa nauczycielka, a może nawet kapłanka Lomi, która raczej niż uczy, uważnie słucha i prowadzi cię ścieżką trzymając po kociemu za ręce, abyś sam mógł odkryć pełen miłości i magii świat masażu Lomi Lomi Nui. Niezapomniany tydzień, który odmienił moje serce."

Barbara Gwóźdź Nauczycielka Jogi, Tancerka

"Czegokolwiek bym nie napisał, nie oddam wartości, jaką w moje życie wniósł czas spędzony na nauce od Agi. Te tylko i aż dziewięć dni kursu Lomi Lomi Nui to był wspaniały czas wypełniony nauką od niesamowitej nauczycielki, której dar dzielenia się ogromną wiedzą ale również swoim spokojem, ciepłem, mądrością, radością życia...sprawia, że nie chce się z nią rozstawać i już w dniu otrzymania certyfikatu marzy się o następnym kursie. Polecam gorąco."

Paweł Czekaj Masażysta

Zapisz się na kurs

Warunkiem przyjęcia na kurs i potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wysłanie zgłoszenie na maila i wpłata zaliczki w wysokości 500 zł maksymalnie do dwóch tygodni po zgłoszeniu. W przypadku rezygnacji z kursu na miesiąc przed jego rozpoczęciem - zaliczka nie jest zwracana.

Twoja wiadomomość została wysłana pomyślnie.

Coś poszło nie tak

Cennik

Kurs odbywa się w bardzo kameralnej grupie (8 osób) dobranej tak, aby udało nam się stworzyć wyjątkową i przyjazną atmosferę wspólnej pracy i każdy dostał tyle uwagi ile potrzebuje.

Koszt pobytu

PLN1 160
 •  
 • Zakwaterowanie
 • Trzy posiłki dziennie
 • + Podwieczorek oraz dostęp do kawy i herbaty
Zobacz lokalizacje

Cena kursu

PLN2 900
 
 •  
 •  
 •  
Zapisz się na kurs

Uwaga. Dla moich uczniów, którzy ukończyli już kurs LOMI LOMI NUI, a chcieliby powtórzyć i pogłębić praktykę koszt kursu to 1 800 zł + koszty pobytu. Dla osób, które ukończyły tylko połowę kursu (5 dni) koszt kursu to 2 000 zł + koszty pobytu

Kursy uzupełniające

 • Lomi rozszerzający dla absolwentów
 • Lomi i anatomia - dla absolwentów
 • Lomi - masaż twarzy, głowy i szyi
  - dla absolwentów i nie tylko
 • Lomi - kurs indywidualny
 • Wszystkie stany ALOHA - spotkanie absolwentów
Pozostałe kursy
 • KA- HI Body Art
 • Sztuka Dotyku
 • Ilan Lev Method
Więcej informacji:
https://www.agarybak.com/kurs-masazu/ »

Gabinet i sesje indywidualne:
https://www.agarybak.com/ »